Workshop – Úvod do dizajnu digitálnych nástrojov

DÁTUMY: 29 + 30/11 (2 dni)
ČASY: 14:00-17:00
MIESTO: Pop Studio, Karpatská 2, 1. poschodie vľavo
LEKTOR: Kacper Ziemianin (PL/NL)

Workshop vznikol ako výsledok kurzu ‘DIY electronics’, ktorý Kacper Ziemianin učil na Kráľovskej akadémii umení v Hágu a série rovnomenných workshopov, ktoré viedol na rôznych miestach za posledných päť rokov. Počas workshopu absolvujete úvod do základov práce s mikrokontrolérom Arduino a jeho prepojením s počítačovým softvérom za účelom vytvárania, ovládania a manipulovania zvuku. Budeme využívať open source softvér a hardvér (Arduino / Pure Data) na zostavenie prototypu nástroja s použitím tlačidiel, prepínačov, potenciometrov a senzorov. Začneme od základov ako je nastavenie Arduina a spúšťanie sketchov, analógové vs. digitálne piny, programovacie prostredie pre Arduino, základy elektroniky atď. Odtiaľ pokročíme k skúmaniu sériovej komunikácie, pripojeniu senzorov k Arduinu, čítaniu hodnôt zo senzorov a k ovládaniu zvukových parametrov pomocou nich.
Medzitým sa pozrieme na zaujímavé príklady projektov vytvorených s Arduinom, dozvieme sa, ako pokračovať a kde hľadať ďalšie informácie.

Účastníci by si mali priniesť vlastný laptop s nainštalovanými softvérmi Arduino IDE a Pure Data, ktoré sú zdarma dostupné pre Windows, Mac aj Linux.

Workshop vhodný pre začiatočníkov a stredne pokročilých. Len pre registrovaných účastníkov.
Kapacita: 10
Registrácia: https://goo.gl/5qvzh9