Workshop – Úvod do modulárnej syntézy s PINK NOISE

DÁTUM: 30/11
ČAS: 14:00-16:00
MIESTO: A4, Karpatská 2
LEKTORKY: Nikol Štrobachová, Markéta Kilhof a Hana Lukaščíková

Popcorn, špagety, štrúdla? Kolektív z brnenskej Noise Kitchen vás prevedie prvými krôčikmi k upečeniu jedinečných (ne)hudobných zvukov. Na začiatok se dotkneme histórie a typov modulov a možností, ako s nimi hudobne i experimentálne zaobchádzať. Potom sa presunieme k základným vlastnostiam zvuku, možnostiam jeho modulácie a ukážeme si tiež, ako tvoria perkusie a melódie. Workshop je zameraný na individuálny prístup, takže každý bude mať k dispozícii vlastný modulárny systém.

PINK NOISE je nezávislé zoskupenie hudobníčok z okruhu brnenského Bastlu a pražskej Synth Library. Členky spoločnosti Pink Noise se zaoberajú elektronickou experimentálnou hudbou, (seba)vzdelávaním a podporou žien v hudobnom priemysle.

Nikol Štrobachová
Narodená v Prahe, teraz pobýva v Brne. V roku 2015 sa pridala ku kolektívu Bastl Instruments a začala natáčať vzdelávacie videá zamerané na modulárne syntetizátory – Patchení s Nikol. O dva roky neskôr začala vyučovať skupinu dievčat a žien v priestore brnenskej Noise Kitchen a založila zoskupenie Pink Noise. Tento rok sa pridala k Synth Library Prague a začala vďaka podpore Alissy DeRubeis, Mary C, Bastlu a ďalších vyučovať workshopy zamerané na začiatočníkov a začiatočníčky s modulárnymi syntetizátormi po celom svete.

Workshop vhodný pre začiatočníkov. Prineste si slúchadlá.
Povinná registrácia: https://goo.gl/KrpwZi