Workshop – Úvod do syntetizátorov s PINK NOISE

DÁTUM: 30/11 PIATOK
ČAS: 11:00-13:00
MIESTO: A4
LEKTORKY: Nikol Štrobachová, Markéta Kilhof a Hana Lukaščíková

Workshop bude rozdelený do dvoch častí. V prvej si povieme o základných pojmoch používaných v analógovej i digitálnej syntéze, vlastnostiach zvuku, typoch nástrojov a predstavíme si 10 synťákov, ktoré si potom v druhej časti môžete vyskúšať a zahrať si na nich. Tešiť sa môžete napríklad na softPop, microGranny, Kastle, modulárny syntetizátor, biosenzory a MidiSprout, klapky, Digitakt a ďalšie!

PINK NOISE je nezávislé zoskupenie hudobníčok z okruhu brnenského Bastlu a pražskej Synth Library. Členky spoločnosti Pink Noise se zaoberajú elektronickou experimentálnou hudbou, (seba)vzdelávaním a podporou žien v hudobnom priemysle.

Nikol Štrobachová
Narodená v Prahe, teraz pobýva v Brne. V roku 2015 sa pridala ku kolektívu Bastl Instruments a začala natáčať vzdelávacie videá zamerané na modulárne syntetizátory – Patchení s Nikol. O dva roky neskôr začala vyučovať skupinu dievčat a žien v priestore brnenskej Noise Kitchen a založila zoskupenie Pink Noise. Tento rok sa pridala k Synth Library Prague a začala vďaka podpore Alissy DeRubeis, Mary C, Bastlu a ďalších vyučovať workshopy zamerané na začiatočníkov a začiatočníčky s modulárnymi syntetizátormi po celom svete.

Workshop vhodný pre začiatočníkov. Prineste si slúchadlá.
Kapacita: 10
Registrácia: https://goo.gl/BbH68W